O mnie

Słowo o sobie

Entuzjasta nowoczesnych technologii, zapalony gracz komputerowy i gadżeciarz. Wszystko co nowoczesne i nietypowe budzi moją ciekawość. W tym miejscu jednak muszę zaznaczyć, że nie przejdę bezkrytycznie obok głupoty. Nie wszystko co się świeci jest warte uwagi. Technologia ma służyć człowiekowi, a nie otumaniać i zwalniać z myślenia. Umiejętność logicznego myślenia jest podstawową cechą inteligentnego człowieka i jest przywilejem, którego nie powinniśmy się zrzekać.

Zawodowo ponad wszystko cenię sobie konstruktywną współpracę, zaufanie i wzajemne zaangażowanie. Bez znaczenia jaki projekt jest do zrealizowania, ważne aby cały zespół miał poczucie dobrze wykonywanego zadania i wzajemnego zaangażowania. Współpracując z innym człowiekiem staram się jak najdokładniej argumentować i wyjaśniać swoje działania, tego samego również oczekuję od drugiej strony. Nie lubię poczucia niewiedzy i bezcelowości w dążeniu do celu. Nikt nie jest wszystkowiedzący i w żadnym wypadku nie należy samego siebie uważać za ideał w jakiejś dziedzinie. Każdy z nas uczy się całe życie, a praca zawodowa powinna być środkiem do realizacji własnych celów, a nie celem samym w sobie.

Uzyskałem dyplom na Politechnice Wrocławskiej na wydziale Informatyki i Zarządzania na kierunku Informatyka w specjalności Inteligentne Systemy Informatyczne. Krótka wzmianka o mojej pracy dyplomowej znajduje się tutaj. Iskra, która sprawiła, że zainteresowałem się grami komputerowymi od strony twórcy, a nie gracza pojawiła się właśnie na studiach, kiedy to w ramach jednego z kursów dostaliśmy możliwość realizacji „czegoś ciekawszego” niż oklepana lista zadań. W ramach kursu „Systemu uczące się” podjęliśmy się realizacji projektu gry z wykorzystaniem silnika Unity3D. Zebraliśmy się w 3 osobowy zespół dobrych kumpli, którzy mieli dosyć typowego schematu rozwiązywania ćwiczeń z listy zadań z jednych zajęć na drugie i postanowiliśmy zrobić grę. Dodatkowo celem była zbliżająca się kolejna edycja konkursu Microsoft Imagine Cup 2014, w którym postanowiliśmy wystartować w kategorii Games. Mając więc pomysł i cel, zieleni jak szczypiorek na wiosnę ściągnęliśmy Unity i zabraliśmy się do pracy. Więcej na temat tego projektu przeczytasz tutaj. Praca przy tym projekcie była chyba jednym z najbardziej pouczających doświadczeń jakie przeżyłem przez wszystkie lata studiów. Dużo dowiedzieliśmy się, nie tylko w kwestii technicznej, ale także w sferze współpracy w zespole, podziale obowiązków. Doświadczyliśmy również problemów związanych z poprawną oceną wielkości projektu w stosunku do sił zespołu. Ostatecznie projekt zakończył się zaliczeniem więcej niż jednego kursu na uczelni, ponieważ wykorzystaliśmy go również jako materiał badawczy w ramach innych kursów z zakresu sztucznej inteligencji. W konkursie Imagine Cup nie odnieśliśmy żadnych sukcesów, ale to bez znaczenia ponieważ jakby nie konkurs i goniące terminy to pewnie wiele razy byśmy się poddali i nie zdobyli wiedzy, o którą bogatsi jesteśmy dziś. To właśnie te wiele miesięcy ciężkiej pracy sprawiły, że poczułem ochotę znalezienia sobie jakiegoś miejsca w Game Devie. Jest to bardzo trudne, ale i niezwykle satysfakcjonujące dla kogoś, kto jest wielkim fanem gier.

Drugie życie nerda

Nooo gratuluję, jak jesteś w tym miejscu to zapewne masz mnie już za pryszczatego nerda w koszuli w kratę i musztardówkach na oczach siedzącego całymi dniami przed komputerem. Na szczęście jest druga strona tego medalu. Prywatnie cenię sobie kontakty z ludźmi (nie, nie tylko nerdami). Uwielbiam jeździć na rowerze i podróżować po świecie. Fascynuję się również lotnictwem i bardzo chętnie zasiadłbym za sterami pasażerskiego odrzutowca. Uwielbiam dobry film, seriale i cenię sobie dobry humor. Nie znoszę za to polityki, no chyba, że jako temat żartu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s