Codebreaker X – Mastermind

Lubisz czasem wygodnie rozsiąść się w fotelu i rozwiązywać krzyżówki? A może wolisz gry logiczne i sudoku? Jeśli tak, Codebreaker X to gra idealna dla Ciebie! Piękna, bajecznie kolorowa grafika przeniesie Cię na kwiecistą łąkę, gdzie Twoim zadaniem będzie odgadnięcie ukrytej kombinacji szlachetnych kamieni mieniących się w promieniach słońca.

„Lubisz czasem wygodnie rozsiąść się w fotelu i rozwiązywać krzyżówki? A może wolisz gry logiczne i sudoku? Jeśli tak, Codebreaker X to gra idealna dla Ciebie! Piękna, bajecznie kolorowa grafika przeniesie Cię na kwiecistą łąkę, gdzie Twoim zadaniem będzie odgadnięcie ukrytej kombinacji szlachetnych kamieni mieniących się w promieniach słońca.
Czy pamiętasz na czym polega klasyczny Mastermind? Bez obaw, krótki i obrazowy przewodnik pokaże Ci krok po kroku zasady klasycznego Mastermind. Do wyboru są 4 poziomy trudności. Na rozgrzewkę możesz rozpocząć od „łatwego”, gdzie ukryty kod składa się tylko z trzech kamieni. A może jesteś zaawansowanym graczem i lubisz wyzwania? Codebreaker X poziom „enigma” zaspokoi nawet najbardziej wymagających graczy! Na tym poziomie ukryta sekwencja składa się z 5 kamieni, których kolory mogą się powtarzać. Kombinacji jest aż 7776! Czy jesteś w stanie odgadnąć je wszystkie? Jednak pamiętaj, każda rozgrywka to tylko 8 kroków na rozwiązanie zagadki. Nie czekaj, zmierz się ze znajomymi i porównaj Wasze najlepsze wyniki!

Dla wielu Codebreaker X będzie lepiej znany pod nazwą Mastermind. Mastermind jest to logiczna gra planszowa stworzona przez Mordecaia Meirowitza w 1970 roku. Mastermind jest doskonałym narzędziem do trenowania analitycznego myślenia i logicznego wnioskowania faktów. Łączy cechy dobrej zabawy z aktywnym wypoczynkiem mózgu.” opis ze sklepu Google Play.

Codebreaker X - Mastermind gra logiczna

Jestem autorem i jedynym programistą projektu. Gra powstała w oparciu o silnik Unity3D w wersji 5.x. Gra została wydana na platformy mobilne Android oraz Windows. Od początku 2016 roku dostępna jest do ściągnięcia z Google Play na telefony i tablety z systemem Android 4.0 i nowsze oraz w sklepie Windows Store na telefony, tablety i komputery stacjonarne z systemami Windows 8.1 oraz Windows 10.

Codebreaker X jest spokojną grą logiczną, wymagającą pełnego skupienia i analizy logicznej sytuacji na planszy. Zadaniem gracza jest odkodowanie ukrytego kodu, gracz ma na to 8 prób. Gracz ma do dyspozycji 6 kolorów, które może układać w dowolnej kolejności z dowolną liczbą powtórzeń. Po ułożeniu kombinacji gracz akceptuje swój kod, a następnie gra ocenia rezultat i daje graczowi informację zwrotną w postaci czarnych i białych kamyczków po lewej stronie. Biały kamyczek oznacza użycie poprawnego koloru, ale na niewłaściwym miejscu. Czarny kamyczek to poprawny kolor na właściwym miejscu.

IMG_0268

W grze dostępne są cztery różne poziomy trudności. Aby odblokować kolejny poziom trudności należy złamać kod poprzedniego poziomu.

Łatwy

Kod: 3 elementy
Duplikaty: brak

Normalny

Kod: 4 elementy
Duplikaty: brak

Trudny

Kod: 4 elementy
Duplikaty: tak

Enigma

Kod: 5 elementów
Duplikaty: nie

Codebreaker X ocenia rozgrywkę w postaci punktów, które gracz otrzymuje po złamaniu kodu zagadki. Liczba uzyskanych punktów zależy od liczby kroków, jaką gracz potrzebował na złamanie kodu, oraz od czasu jaki potrzebował na przeanalizowanie sytuacji na mapie. Jednocześnie gra nie zawiera żadnego limitu czasowego rozwiązywania zagadki, w związku z tym gracze, którzy potrzebują więcej czasu nie będą odczuwali presji. Rekord punktowy zapisywany jest niezależnie dla każdego poziomu trudności.

Codebreaker X – Mastermind jest grą, która pozwala na skupienie umysłu i aktywny relaks mózgu. Może być to dobry sposób na odświeżenie myśli i spojrzenie na problemy z innej perspektywy. Szczególnie przydatne w przerwach w nauce i pracy. Gra uczy człowieka logicznego myślenia i analizowania faktów, łączy zabawę, piękną kolorową grafikę z podświadomą edukacją i treningiem mózgu.

FACEBOOK

Facebook fanpage

Get it on Google Play

Get it from Microsoft

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s