Mindivision

Mindivision jest grą, dzięki której możesz sprawdzić swoją podzielność uwagi oraz wielozadaniowość. Rozgrywkę rozpoczynasz od jednej prostej gry, w której musisz balansować postacią na desce za pomocą akcelerometru swojego telefonu lub tabletu. Jeśli uda Ci się utrzymać przez pewien czas, na ekranie pojawi się kolejna gra! Od tej pory musisz podzielić swoją uwagę na dwie gry i nie dać zginąć żadnej z postaci. To nie jest jednak koniec, Mindivision będzie zwiększać poziom trudności dodając co jakiś czas kolejną grę. Czy dasz radę ocalić aż 6 postaci? Czy Twoja uwaga jest na tyle podzielna, aby grać jednocześnie w 6 gier i pobijać rekordy punktowe innych graczy?

Chciałbym przedstawić kolejną grę mobilną, w tworzeniu której miałem swój udział. Jest to gra Mindivision, której autorami są Piotr Szwach oraz Wojciech Roszkowiak. Ja przy projekcie pracowałem w roli głównego programisty Unity3D. W projekt ten zaangażowany jest spory zespół świetnych ludzi, których rezultatem ciężkiej pracy jest poniżej opisana produkcja.

Każda z pojedynczych mini-gier wchodzących w skład Mindivision jest bardzo prosta, oparta o łatwą do zrozumienia i zastosowania mechanikę rozgrywki. Interakcja z każdą z gier wymaga wykonywania bardzo podstawowych gestów angażujących jeden palec. W grze pojawia się 6 różnych postaci, każda z nich pochodzi z innego rejonu świata i posiada cechy charakterystyczne mieszkańca tego rejonu. Każda z postaci ma własną osobowość, nie raz spotkaliśmy się z opinią, że gracze przywiązują się do jednej z postaci i darzą ją większym uczuciem niż pozostałe.

6games

Azja

Zadaniem gracza jest utrzymanie postaci na platformie za pomocą balansowania  telefonem lub tabletem.

Europa

Zadaniem gracza jest zjadanie jabłek na czas. Dotknij jabłka, aby je zjeść.

Antarktyda

Zadaniem gracza jest unikanie dziur w tafli lodowej. Stuknij w ekran, aby przeskoczyć nad dziurą.

Oceania

Zadaniem gracza jest zjadanie nadpływających ryb. Dotknij palcem ekranu i wykonaj gest obrotu, aby ustawić postać w kierunku ryby.

Ameryka Południowa

Zadaniem gracza jest unikanie strzałek nadlatujących z prawej i lewej strony ekranu. Muśnij palcem ekran w górę lub w dół, aby przesunąć postać na kolejny segment liany.

Ameryka Północna

Zadaniem gracza jest unikanie zderzeń ze skałami. Przesuwaj palcem w górę lub w dół, aby ustawiać postać we właściwej pozycji.

W każdej z gier pojawiają się złote i lodowe gwiazdki. Zbieranie gwiazdek daje dodatkowe punkty. Dodatkowo zebranie 5 złotych gwiazdek uruchamia czasowy power-up polegający na spowolnieniu czasu gry, znacznie ułatwiający wydostanie się z trudnej sytuacji i pozwalający na chwilę oddechu. Zebranie lodowej gwiazdki powoduje zamrożenie gry, w której gwiazdka została zebrana. Zamrożenie trwa kilkanaście sekund i pozwala skupić się na innych grach. W zamrożonej grze nie można zginąć.

mindivision_poster

Mindivision jest grą oprawioną w przepiękną grafikę i dynamiczną, wpadającą w ucho oprawę muzyczną. Każda z mini-gier posiada własną, charakterystyczną dla regionu muzykę. Wszystkie utwory muzyczne z każdej mini-gry wspólnie komponują się w jeden przepiękny, dynamiczny i bardzo przyjemny dla ucha utwór, który towarzyszy nam podczas rozgrywki i dodaje dodatkowych, silnych emocji.

Wsparcie urządzeń

Mindivision napisane jest z myślą o urządzeniach mobilnych firmy Apple. Wspiera telefony iPhone od wersji 4S w górę. Tablety iPad. Posiada również wsparcie do gry za pomocą gamepada przeznaczonego dla urządzeń iPhone i iPad. Dodatkowo napisane zostało również wsparcie dla Apple TV, które umożliwia grę przy użyciu pilota Apple TV w wersji do 4 gier naraz oraz użycie kontrolera do gier aby zagrać w pełną wersję z 6 mini-grami.

devices

STRONA

Mindivision

FACEBOOK

Facebook fanpage

Get it on App Store

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s